Однак зміни стосуються кількості, а не якості дитячого телебачення.

29.05.2012 відбувся круглий стіл на тему «Захист дітей у медіасередовищі», який організувала Міжвідомча робоча група з розробки системи телепозначок для захисту дітей. Окрім презентації напрацювань робочої групи, на зустрічі також порівнювали розвиток дитячого мовлення в 2011-2012 роках.

Як сказала член Нацради Ірина Опілат, за рік (від часу першого круглого столу «Чи все найкраще дітям?» у червні 2011 року), відбулись позитивні зміни – однак вони стосуються більше кількості , а не якості. Якщо минулого року був лише один дитячий канал («Малятко TV»), то сьогодні Нацрада фіксує вже 6 телеканалів: зокрема, нещодавно з’явились «Піксель ТВ» і «Плюс-Плюс».

«Однак ми говоримо про покращення фактично-статистичне, а про якісне поки що не можемо говорити, - відзначила Ірина Опілат. - 43% загального дитячого мовлення складає мультиплікація, частіше всього зарубіжна і сумнівної якості». 30% - це складені програми, 24% -жанрові програми, 3% - дитячі серіали та документальні фільми для дітей.

Пілотний проект національної системи телепозначок заплановано впровадити на базі державних телеканалів до кінця 2012 року. За словами Юрія Павленка, Уповноваженого Президента з прав дитини, таке завдання було озвучено Президентом під час засідання Ради Регіонів 24-го травня.

Сергій Абрамов, директор департаменту телебачення і радіомовлення Держкомтелерадіо України, зауважив, що має бути вироблений механізм використання позначок в ефірі та застосування штрафних санкцій для каналів-порушників. Також Сергій Абрамов відзначив, що маркуватися мають не лише фільми і телепрограми, але і випуски новин, оскільки в них "обсяг позитивного змісту складає лише 30%".

Джерело: http://osvita.mediasapiens.ua/material/6765